لومیون [ Lumion Pro ] یک نرم افزار قدرتمند رندرینگ و انیمیشن سازی در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون است. موتور رندرینگ فوق پیشرفته این نرم افزار به کاربران این امکان را می‌ دهد که در زمان بسیار کمتری طرح‌ های خود را رندر کند و انیمیشن‌ های ایجاد شده توسط آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. اگر برای نصب و فعال سازی این نرم افزار نیاز به راهنمایی دارید با آموزش نصب لومیون همراه CGKOK باشید.

دانلود نرم افزار لومیون

از لینک زیر می توانید همیشه جدید ترین ورژن نرم افزار Lumion Pro را به همراه ورژن های قدیمی تر دانلود کنید، راهنمای نصب برای همه ورژن های که در سایت ما قرار می گیرید در ادامه همین مطلب قرار دارد.

دانلود تمامی ورژن ها: دانلود لومیون

آموزش نصب لومیون Lumion Pro v12.0 x64

 • برای دانلود فایل های از نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید. (راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش دانلود منیجر را در انتهای این مطلب ببینید. )
 • فایل های دانلود شده را با نرم افزار winrar از حالت فشرده خارج کنید. ( راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش winrar را در انتهای این مطلب ببینید. )
 • با اجرای فایل Lumion_12_0_LUM12PRO.exe از پوشه Setup نرم افزار را نصب کنید.
 • فایل lumion.pro.v12.0-zmco.exe را از پوشه Patch در محل نصب نرم افزار کپی کنید. این فایل ها را به آنتی ویروس یا ویندوز دیفندر خود به عنوان فایل مجاز معرفی کنید.( راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش نحوه انجام این کار برای ویندوز دیفندر در ادامه موجود است) (مسیر پیش فرض نصب لومیون C:\Program Files\Lumion 12.0)
 • روی فایل lumion.pro.v12.0-zmco.exe کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید. برای پسورد عبارت cgpersia-zmco را وارد کنید و سپس برای اعمال پچ به روی دکمه Patch کلیک کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.

نکات :

 • در مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc فایل hosts را در یک Notepad باز کنید و بررسی کنید که حاوی دو خط زیر نباشد. اگر این مقادیر را دیدید آن ها را حذف کنید و تغییرات را ذخیره کنید. در غیر این صورت برنامه کار نمی کند.
  127.0.0.1 backup.lumion3d.net
  127.0.0.1 license.lumiontech.net
 • هنگامی که نرم افزار را می بندید پنجره “Releasing license” نمایش داده می شود. کافیست 30 ثانیه صبر کنید تا خودبخود بسته شود.

آموزش استفاده از دانلود منیجر و winrar

برای دانلود فایل ها بهتر است از نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید، اگر با دانلود منیجر آشنایی ندارید، آموزش دانلود منیجر را ببنید.

برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده ( اکسترکت کردن فایل ها) از نرم افزار winrar استفاده کنید، اگر با winrar آشنایی ندارید، آموزش winrar را ببنید.

آموزش قرار دادن نرم افزار در فایروال ویندوز

نکته: برای جلوگیری از غیرفعال شدن کرک در نصب بعضی از نرم افزار ها نیاز هست دسترسی نرم افزار به اینترنت را از طریق فایروال ویندوز بلاک و قطع کنیم و نرم افزار را در فایروال آنتی ویروس یا ویندوز قرار بدهید. ( راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش قرار دادن نرم افزار در فایروال ویندوز و قطع دسترسی برنامه به اینترنت را ببینید ) .

نکته: اکثر آنتی ویروس ها (Internet Security و Total Security) دارای فایروال می باشند که در صورت نصب، فایروال ویندوز غیر فعال می شود و می بایست نرم افزار را به فایروال آنتی ویروس جهت جلوگیری از دسترسی به اینترنت معرفی کنید. اگر از آنتی ویروس خاصی استفاده می کنید ، باید طبق تنظیمات آن آنتی ویروس این کار را انجام بدهید.

آموزش اعتماد سازی فایل‌ها در ویندوز دیفندر

نکته: اگر فایل Patch یا keygen یا کرک نرم افزار در سیستم شما به صورت اتوماتیک و بلافاصله بعد از اکسترکت حذف می شود، آموزش اعتماد سازی فایل‌ ها در ویندوز دیفندر را ببینید و فایل را به ویندوز دیفندر سیستم ایمن اعلام کنید. بعد از این کار نیاز هست یک بار دیگر فایل را از حالت فشرده خارج کنید. اگر شما آنتی ویروس خاصی روی سیستم خود نصب کرده اید و آنتی ویروس فایل را حذف می کند، باید طبق تنظیمات آنتی ویروس خود این اعتماد سازی را انجام دهید. یا آنتی ویروس را موقت غیر فعال کنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

امیدوارم این آموزش کاربردی برای شما مفید بوده باشد، اگر سوالی دارید یا راهنمایی نیاز دارید در کامنت های همین پست ارسال کنید حتما بررسی خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید: آموزش نصب اتوکد