متن ها همیشه یک بخش مهم از هر پروژه ویدیویی هستند، شیوه نمایش متن ها با یک انیمیشن و افکت جذاب می تواند کلاس کاری پروژه ما را متحول کند، شیوه نمایش متن ها حتی می تواند امضای کار یک تدوینگر حرفه ای باشد، ساخت و ویرایش انیمیشن و افکت برای متن ها می تواند زمان بر باشد، پریست های متن به ما کمک می کند یک نتیجه عالی را با چند کلیک ساده داشته باشیم. در ویدیو آموزش استفاده از پریست متن در افترافکت تمامی نکات برای استفاده از پریست های آماده متن در افتراکت را توضیح داده ام، با سیجی کوک همراه باشید…

پریست چیست؟

پریست به معنی از قبل تنظیم شده یا از قبل ست شده است و در واقع فایل های تنظیمات آماده ای هستند که از قبل توسط افراد یا شرکت های مختلف ایجاد شده اند و ما با دریافت آنها می توانیم فقط با چند کلیک ساده همان تنظیمات را روی کار خود اعمال کنیم ، پس پریست ها فایل تنظیمات آماده هستند.

پریست برای نرم افزار های مختلف و برای بخش های مختلف در هر نرم افزار امکان دارد وجود داشته باشد و ما با آرشیو بزرگی از پریست ها برای نرم افزارهای مختلف روبه رو هستیم که کار ما را ساده تر و سرعت عمل ما را بالا می برند.

پریست متن چیست؟

فایل تنظیمات از قبل ست شده برای اعمال افکت و انیمیشن روی متن هستند که از قبل توسط افراد حرفه ای ایجاد شده اند، ما با در اختیار داشتن پریست متن نیازی به صرف زمان برای ساخت این افکت و انیمیشن نداریم و فقط با چند کلیک آن را به صورت آماده می توانیم روی متن خود اعمال کنیم.

پریست متن بسیار گسترده هستند، و با آرشیو بزرگی روبه رو هستم ، این پریست ها برای سبک های مختلف از ترسناک تا ویدیو عروسی گرفته و برای هر بخش از ویدیو از شروع ویدیو تا تیتر های پایانی وجود دارند و این کار را برای ما خیل ساده تر می کند.

ویدیو آموزش استفاده از پریست متن در افترافکت

نحوه کار با پریست های متن در افترافکت بسیار ساده است و شامل چند مرحله می شود که در این ویدیو به صورت کامل همه موارد را خدمت شما توضیح داده ام. با استفاده از این پریست ها می توانید انیمیشن های جذابی روی متن های خود اعمال کنید.

آموزش استفاده از پریست متن در افترافکت مختصر و مفید:

زمان کل: 2 دقیقه

دانلود پریست متن

از دسته بندی پریست افترافکت در سایت CGKOK می توانید پریست های حرفه ای برای افترافکت را دانلود کنید، از این دسته بندی پریست متن مورد نظر خود را دانلود کنید.

نصب پریست در افترافکت

پریست های که دانلود کرده اید را از حالت فشرده خارج کنید، فایلهای .FFX را کپی کنید، به محل نصب نرم افزار افترافکت روی سیستم خود بروید، در فولدر Presets و فایل ها را در این فولدر paste کنید.

استفاده از پریست نصب شده در افترافکت

در پنل effect & presets در افترافکت در بخش animation presets پریست های که کپی کردید را می توانید ببینید، برای استفاده فقط کافی است پریست مورد نظر را روی کامپ متن مورد نظر خود دراگ کنید تا روی آن اعمال شود.

از کجا پریست متن افترافکت دانلود کنیم؟

امکان دارد ما برای هر پروژه ای با موضوعات متفاوت و با حس و حال مختلف و در سبک های متفاوت نیاز به انیمیشن متن مناسب داشته باشیم، دسترسی به آرشیو بزرگ از پریست های آماده متن که برای هر موضوع و سبک کاری بتواند پریست آماده را در اختیار شما قرار دهد می تواند بسیار ارزشمند باشد. این آرشیو بزرگ را در بخش پریست افترافکت در سایت CGKOK برای نرم افزار افترافکت در اختیار خواهید داشت.

معرفی تعدادی از پروژه های پریست متن آماده برای افترافکت در CGKOK

دانلود پریست متن برای افترافکت – Text Presets

مجموعه ای حاوی 16 پریست جذاب برای متون در انواع پروژه های تدوین افترافکت را برای شما آماده دریافت نموده ایم. این مجموعه با ایجاد تنوع و سرعت در انجام کارها کمک قابل قبولی به شما می کند.

دانلود پریست متن برای افترافکت – Text Presets

مجموعه 170 پریست متنی – Text Presets

به کمک این پریست افترافکت می توانید متون مختلف را به صورت انیمیت و استایل گوناگون به راحتی در افترافکت ایجاد نمایید. این ویژگی ها باعث می شود در زمان شما صرفه جویی شده و سرعت و کیفیت کار با نرم افزار افترافکت افزایش یابد.

مجموعه 170 پریست متنی – Text Presets

دانلود پریست متن آتشین برای افترافکت – Flame Text Animation

این پریست به شما کمک می کند تا تنوع خوبی به متون پروژه های افترافکت داده و در عین حال در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نمایید. از ویژگی های بسیار خوب این پریست سادگی استفاده از آن و اعمال سریع و حرفه ای تغییرات بر روی متن می باشد. 

دانلود پریست متن آتشین برای افترافکت – Flame Text Animation

دانلود پریست ترانزیشن متنی برای افترافکت – Cinematic Text Transitions

از این مجموعه پریست می توانید برای ایجاد تنوع در متن های موجود در پروژه های مختلف افترافکت استفاده نمایید. این مجموعه به شما کمک می کند تا در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

دانلود پریست ترانزیشن متنی برای افترافکت – Cinematic Text Transitions

پریست آماده ترنزیشن متن برای افترافکت – Text Transitions Presets

این مجموعه شامل 28 پریست است که 14 عدد از آنها فلت بوده و 14 عدد بعدی به صورت انیمیت شده در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. این مجموعه در انواع پروژه ها با موضوعات متنوع قابل استفاده بوده و سبب کاهش زمان صرف شده برای هر پروژه و افزایش راندمان شما خواهد شد.

پریست آماده ترنزیشن متن برای افترافکت – Text Transitions Presets

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش استفاده از متریال آماده در VRay