صحنه آماده سه بعدی به ما این امکان را می دهند تا یک پروژه کامل سه بعدی برای یک نرم افزار سه بعدی مثلا تری دی مکس را در اختیار داشته باشیم و بتوانیم از هر بخش آن برای پروژه شخصی خود استفاده کنیم، یک صحنه آماده سه بعدی 3DS MAX شامل صدها آبجکت و متریال است که می توان از هر کدام از آن ها برای افزایش سرعت در اجرای پروژه های شخصی استفاده کرد، نحوه استفاده از پروژه های آماده تری دی مکس بسیار ساده است، که در ویدیو آموزش استفاده از صحنه آماده سه بعدی به صورت کامل این مورد را توضیح داده ایم ، با سیجی کوک همراه باشید…

صحنه آماده سه بعدی تری دی مکس چیست؟

پروژه آماده تری دی مکس یا همان صحنه آماده سه بعدی در واقع فایل نهایی یک پروژه سه بعدی طراحی شده در تری دی مکس است، که ما فایل نهایی آن با فرمت .MAX را در اختیار داریم به همراه تمامی تکسچر های استفاده شده در ساخت متریال های آن و با داشتن این چند مورد، دسترسی کامل برای ویرایش آن فایل در اختیار ما است. این پروژه امکان دارد توسط یک شخص یا شرکت به صورت حرفه ای آماده شده باشد، امکان ساخت صحنه های سه بعدی و فروش آنها برای همه افراد وجود دارد و شما هم اگر در تری دی مکس مهارت بالایی دارید می توانید صحنه های خود را آماده و به فروش برسانید.

کاربرد صحنه های آماده سه بعدی چیست؟

با توجه به اینکه فایل نهایی صحنه در اختیار ما است، می توان به شکل های مختلفی از آن استفاده کرد، که پرکاربرد ترین آنها استفاده از آبجکت های سه بعدی موجود در صحنه و متریال های آنها است. شما می توانید از یک صحنه آماده هر مدل سه بعدی که مد نظر دارید را برداشته و به پروژه خود انتقال دهید، همچنین می توانید هر متریالی از صحنه را برداشت کرده و در صحنه خود از آن متریال استفاده کنید و بسیاری کاربرد های دیگر …

ویدیو آموزش استفاده از صحنه آماده سه بعدی در 3Ds Max

ما دو کاربرد اصلی صحنه های آماده را معرفی کردیم اما نحوه انجام این کار ها امکان دارد برای بعضی از کاربران شامل سوالاتی باشد، که در ویدیو آموزش استفاده از صحنه آماده سه بعدی در نرم افزار 3Ds Max به صورت کامل تمامی موارد را توضیح داده ایم.

آموزش استفاده از صحنه آماده سه بعدی در تری دی مکس مختصر و مفید:

زمان کل: 5 دقیقه

دانلود صحنه آماده سه بعدی

از دسته بندی پروژه آماده تری دی مکس در سایت CGKOK می توانید از یک آرشیو بزرگ صحنه آماده دانلود کنید، بعد از دانلود فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

انتقال آبجکت از صحنه آماده سه بعدی به پروژه دیگر

برای انتقال آبجکت ابتدا صحنه آماده که دانلود کرده اید را باز کنید، آبجکت های مورد نظر را انتخاب کنید و به یک گروپ تبدیل کنید با نام مشخص و فایل را ذخیره کنید، فایل پروژه خود را باز کنید، از منو file گزینه import و بعد گزینه merge را بزنید، فایل مکس صحنه آماده که دانلود کرده بودید را انتخاب کنید و گروه آبجکت های که ساخته بودید را انتخاب کنید. به کار شما اضافه می شوند، (توضیحات کاملتر در ویدیو آموزشی)

انتقال متریال از صحنه آماده سه بعدی به پروژه دیگر

برای انتقال متریال ابتدا در صحنه آماده که دانلود کرده اید، متریال مورد نظر را انتخاب کنید و نام آن را یا تغییر دهید یا نام پیش فرض متریال را در نظر داشته باشید. وارد پروژه خود شوید، در متریال ادیتور گزینه import material library را بزنید و نوع فایل را روی max قرار دهید و فایل صحنه آماده را انتخاب کنید ،تمامی متریال های آن صحنه برای شما لود می شود، متریال مورد نظر را بر اساس اسم آن پیدا کرده و روی آبجکت مورد نظر در کار خود اعمال کنید.

از کجا صحنه آماده سه بعدی دانلود کنیم؟

پروژه های آماده سه بعدی بسیار پرکاربرد و ارزشمند هستند و دسترسی به آرشیوی که بتوانید فایل های مختلف برای موضوعات مختلف طراحی سه بعدی را در اختیار ما قرار دهد ارزشمند تر، در دسته بندی پروژه آماده تری دی مکس در سایت CGKOK به این آرشیو بزرگ و کاربردی دسترسی خواهید داشت و می توانید از بین هزاران صحنه آماده حرفه ای، پروژه مورد نیاز خود را دانلود کنید.

یکی دیگر از سایت های معتبر و با کیفیت برای دانلود صحنه آماده سه بعدی سایت تری دی استار است، از آرشیو تخصصی این سایت می توانید آبجکت ها و صحنه آماده های حرفه ای زیادی را دانلود کنید.

معرفی تعدادی از مجموعه صحنه های آماده سه بعدی در CGKOK

دانلود آرچ اینتریور – Evermotion – archinterior

یکی از بزرگترین و حرفه ای ترین مجموعه های صحنه آماده سه بعدی طراحی داخلی معماری در دنیا مجموعه آرچ اینتریور از کمپانی اورموشن است. این مجموعه در ولوم های مختلف منتشر شده است و هر ولوم شامل صحنه های آماده از طراحی داخلی پروژه های معماری است و هر ولوم شامل موضوعات مختلف طراحی از طراحی آشپزخانه تا فروشگاه و مرکز خرید و … را شامل می شود. در این پست از سیجی کوک می توانید همیشه آرشیو کامل و تمامی ولوم های جدید این مجموعه را دانلود کنید.

دانلود آرچ اینتریور ولوم 1 تا 54 - دانلود archinterior

دانلود آرچ اکستریور – Evermotion – archexterior

این مجموعه کاملترین و حرفه ای ترین آرشیو صحنه های آماده سه بعدی از طراحی خارجی معماری در دنیاست، مجموعه archexterior از کمپانی اورموشن یکی از کاربردی ترین آرشیو ها برای طراحی نمای ساختمان، طراحی محوطه و طراحی خارجی معماری است، این مجموعه هم در ولوم های مختلف منتشر شده و هر ولوم شامل صحنه های متنوع طراحی خارجی معماری و محوطه است. در این پست از سیجی کوک می توانید همیشه آرشیو کامل و تمامی ولوم های جدید این مجموعه را دانلود کنید.

دانلود آرچ اکستریور ولوم 1 تا 34 - دانلود archexterior

دانلود 1800 صحنه آماده داخلی حرفه ای – 3D66 2019 Special Pack Volume 1-3

1800 صحنه آماده سه بعدی کاملا دسته بندی شده در چندین موضوع مختلف طراحی داخلی ، همین عنوان برای هر تری دی آرتیست فعال در حوضه شبیه سازی معماری جذاب و هیجان انگیز است، در این مجموعه که فقط یکی از آرشیو های 3D66 است به فایل نهایی این 1800 صحنه طراحی داخلی دسترسی خواهید داشت.

دانلود 1800 صحنه آماده داخلی حرفه ای - 3D66 2019 Special Pack Volume 1-3

دانلود صحنه آماده سه بعدی داخلی 3D66 2018

این مجموعه شامل 1627 صحنه آماده کامل و آماده رندر نهایی از طراحی فضا های داخلی مختلف در موضوعات متفاوت در سبک های مدرن و کلاسیک می باشد. تمامی صحنه های این آرشیو توسط طراحان حرفه ایی طراحی و مدل سازی و چیدمان شده اند و رندر های نهایی دارای کیفیت فوق‌ العاده بالایی هستند. با دریافت این مجموعه از تمامی آبجکت ها ، متریال ها ، نور های IES حرفه ایی و کل اجزا صحنه بهره مند خواهید شد.

صحنه آماده سه بعدی داخلی

دانلود صحنه سه بعدی بیابانی No Signal Wasteland scene

این پروژه شامل آبجکت های است که با استفاده از آن ها می توانید صحنه یک بیابان بیگانه، فضایی یا تخریب شده را برای پروژه های انیمیشن و بازی سازی ایجاد کنید.

دانلود صحنه سه بعدی بیابانی No Signal Wasteland scene

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش ترانزیشن در پریمیر