VRay یک پلاگین فوق العاده رندرینگ و یکی از محبوب ترین موتور رندر های حال حاظر دنیا است و برای نرم افزار های مختلف ارائه می شود، موتور رندر VRay یکی از پلاگین های بسیار محبوب و کاربردی برای نرم افزار اسکچاپ است و در زمینه های مختلف به ویژه رندرینگ معماری و دکوراسیون بسیار پر کاربرد است. اگر برای نصب و فعال سازی پلاگین VRay برای نرم افزار SketchUp نیاز به راهنمای دارید با آموزش نصب VRay در اسکچاپ همراه سیجی کوک باشید.

دانلود پلاگین VRay برای اسکچاپ

از لینک زیر می توانید همیشه جدید ترین ورژن پلاگین VRay برای تمامی ورژن های نرم افزار اسکچاپ را دانلود کنید، راهنمای نصب برای همه ورژن های که در سایت ما قرار می گیرید در ادامه همین مطلب قرار دارد.

دانلود تمامی ورژن ها: دانلود پلاگین V-Ray برای اسکچاپ

آموزش نصب VRay در اسکچاپ – ورژن 5.20.06

این آموزش برای نحوه نصب پلاگین V-Ray 5.20.06 برای SketchUp 2017-2022 Win x64 ورژن 2017 تا 2023 است.

 • پلاگین را دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید، نیاز هست از قبل نرم افزار اسکچاپ روی سیستم شما نصب باش
 • برای دانلود فایل های از نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید. (راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش دانلود منیجر را در انتهای این مطلب ببینید. )
  فایل های دانلود شده را با نرم افزار winrar از حالت فشرده خارج کنید. ( راهنمایی نیاز دارید؟ آموزش winrar را در انتهای این مطلب ببینید. )
 • نکته مهم: هر ورژن قبلی از پلاگین وی ری برای اسکچاپ که روی سیستم خود نصب دارید را ابتدا کاملا حذف کنید.
 • نکته مهم: اگر ورژن قبلی وی ری داشته اید و حذف کرده اید که ورژن جدید نصب کنید، حتما تمامی فایل های کرک ورژن قبلی که به صورت دستی کپی کرده بودید را باید جدا از همان محل حذف کنید.
 • نکته مهم: هنگام نصب پلاگین باید حتما نرم افزار اسکچاپ شما بسته باشد و در حال اجرا نباشد.
 • پلاگین را نصب کنید. local license server را نصب نکنید.
 • فایل cgauth.dll را در مسیر زیر کپی و جایگزین فایل قبلی کنید.
  C:\Program Files\Chaos Group\V-Ray\V-Ray for SketchUp\extension\vrayappsdk\bin
 • پلاگین فعال است و بدون محدودیت می توانید از آن استفاده کنید.

حتما ببنید: دانلود آبجکت اسکچاپ

آموزش استفاده از دانلود منیجر و winrar

برای دانلود فایل ها بهتر است از نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید، اگر با دانلود منیجر آشنایی ندارید، آموزش دانلود منیجر را ببنید.

برای خارج کردن فایل ها از حالت فشرده ( اکسترکت کردن فایل ها) از نرم افزار winrar استفاده کنید، اگر با winrar آشنایی ندارید، آموزش winrar را ببنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

امیدوارم این آموزش کاربردی برای شما مفید بوده باشد، اگر سوالی دارید یا راهنمایی نیاز دارید در کامنت های همین پست ارسال کنید حتما بررسی خواهد شد.

این مطلب را هم ببینید: آموزش نصب اسکچاپ