استفاده LUT یکی از راههای جذاب و سریع برای اصلاح رنگ در ویدیو ها است، در نرم افزار پریمیر هم به آسانی می توانیم از پریست LUT های آماده استفاده کنیم و فقط با یک کلیک ساده به نتایج بسیار جذابی روی ویدیو های خود دست پیدا کنیم. LUT های آماده برای سبک های مختلف، زمان ها مختلف و موضوعات متفاوت به صورت تخصصی وجود دارد و این کار ما را برای رسید به یک نتیجه نهای مناسب با توجه به موضوع ویدیو آسان می کند. در آموزش استفاده از LUT در پریمیر به صورت کامل نحوه استفاده از LUT روی پروژه ها توضیح داده شده است ، با سیجی کوک همراه باشید.

LUT چیست؟

LUT مخفف عبارت Look up Table است، یک فایل LUT مقادیر RGB یک تصویر را تغییر می دهد، اعمال یک LUT به شکلی ساده شبیه اعمال یک فیلتر بر روی تصویر و ویدیو است و به شما این امکان را می دهد فقط با اعمال آن ظاهر کار خود را تغییر دهید بدون اینکه زمان زیادی را برای رسیدن به آن نتیجه صرف کنید.

استفاده از یک LUT بر روی مجموعه ای از تصاویر یا چند ویدیو می تواند کار های شما را به یکپارچگی برساند، یکی دیگر از ویژگی های خوب LUT های آماده تنوع بالا برای سبک های مختلف، زمان های مختلف و ایده های مختلف است و شما در هر سبک و شرایطی کار کرده باشید می توانید LUT مناسب اصلاح رنگ آن را از بین آرشیو های آماده پیدا کنید.

استفاده از LUT یک راه حل سریع برای رسیدن به نتایج جذاب در اصلاح رنگ و نور است و فقط با یک کلیک ساده می توانید پروژه خود را متحول کنید.

ویدیو آموزش استفاده از LUT در پریمیر

LUT را در نرم افزار های مختلف می توان استفاده کرد، در پریمیر هم برای اصلاح رنگ ویدیو می توان از افکت Lumetri Color را روی کار اعمال کرد،  در این ویدیو نحوه استفاده از LUT در پریمیر به صورت کامل توضیح داده شده است.

آموزش استفاده از LUT در پریمیر مختصر و مفید:

زمان کل: 2 دقیقه

دانلود LUT

از دسته بندی پریست پریمیر در سایت CGKOK فایل های LUT را دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید. این بخش یکی از بزرگترین آرشیو های LUT در ایران است.

نصب LUT در پریمیر

فایل های LUT را کپی کنید و به محل نصب پریمیر روی سیستم خود رفته و در فولدر Lumetri و سپس فولد LUTs و بعد فولدر creative فایل های که کپی کرده بودید را paste کنید.
برای مثال:
C:\Program Files\Adobe\Adobe Premiere Pro 2021\Lumetri\LUTs\Creative

استفاده از LUT نصب شده در پریمیر

وارد ورک اسپیس color در پریمیر شوید، در بخش Lumetri Color و در قسمت creative فایل های LUT که نصب کرده اید در دسترس شما هستند و با توجه به اسم آن ها می توانید از لیست، LUT مورد نظر را انتخاب کرده و روی فوتیج انتخاب شده شما اعمال می شود.

از کجا LUT دانلود کنیم؟

دسترسی به آرشیو بزرگ و متنوع از LUT که برای هر سبک و موضوعی فایل مورد نظر را به راحتی در اختیار شما قرار دهد، می تواند برای هر فیلم ساز و تولید کننده محتوا جذاب و کاربردی باشد، از دسته بندی پریست پریمیر در سایت سیجی کوک می توانید به یک از بزرگترین و کاملترین آرشیو های LUT برای نرم افزار پریمیر دسترسی داشته باشید.

معرفی تعدادی از فایل های LUT برای پریمیر در سیجی کوک:

مجموعه 35 پریست رنگی سینمایی – Cinematic LUTs V4

این مجموعه ای کم نظیر و حرفه ای از پریست های LUT برای ایجاد اصلاح رنگ سینمایی را در اختیار شما قرار می دهد. این مجموعه را می توانید برای کار تدوین انواع فیلم در تمامی نرم افزارهای تدوین استفاده نمایید. در ضمن استفاده از آنها نیز بسیار آسان بوده و سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما خواهد شد.

آموزش استفاده از LUT در پریمیر - 2

مجموعه پریست سینمایی فانتزی – Fantasy LUTs

این پکیج 45 پریست از نوع LUT و قابل استفاده در تمامی نرم افزار های تدوین فیلم را در اختیار شما قرار می دهد. نکته بسیار مهم و جذاب اینکه از این مجموعه در تدوین فیلم و سریال های بسیار معروفی چون بازی تاج و تخت – هری پاتر – دزدان دریای کارائیب – جومانجی – ماهی بزرگ و … استفاده شده است.

آموزش استفاده از LUT در پریمیر - 4

مجموعه 700 پریست رنگی سینمایی – Film Looks – LUT Color Preset Pack

مجموعه ای بسیار حرفه ای حاوی 700 پریست اصلاح رنگ برای تمامی نرم افزارهای تدوین را برای شما آماده دریافت نموده ایم. این مجموعه حاوی فایل های LUT می باشد و بسیار قابل انعطاف و کاربردی است. همچنین دارای پروژه پریمیر و آموزش استفاده نیز می باشد.

آموزش استفاده از LUT در پریمیر - 6

دانلود پریست رنگی پریمیر برای اینستاگرام – Insta Color Grading V.2

این مجموعه برای فعالان اینستاگرامی بسیار مناسب است و عکس ها را در کمترین زمان ممکن اصلاح رنگ می نماید. به کمک این پکیج زیبا و جذاب می توانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نموده و در عین حال نتایج بسیار جذاب و حرفه ای به دست آورید. همچنین استفاده از این پریست ها بسیار جذاب بوده و نیازی به نصب هیچ پلاگین خاصی نخواهید داشت.

آموزش استفاده از LUT در پریمیر - 8

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش استفاده از LUT در فتوشاپ