آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ : استایل های آماده فتوشاپ یکی از پرکاربرد ترین ابزار های آماده برای فتوشاپ هستند که می توانند سرعت عمل ما در ایجاد طرح های حرفه ای و اعمال افکت سریع بر روی لایه های مختلف بسیار بالا ببرند. در دنیا آرشیو بزرگی از استایل های آماده برای فتوشاپ موجود است و همه ی آن ها توسط طراحان حرفه ای ایجاد و ارائه شده اند، ما می توانیم با استفاده از آن ها فقط با یک کلیک به همان نتیجه نهایی دست پیدا کنیم، همچنین استفاده از استایل های شخصی و اینکه بتوانیم مجموعه افکت های که روی یک لایه اعمال کرده ایم را ذخیره کنیم و از آن به بعد فقط با یک کلیک روی هر کار دیگری اعمال کنیم بسیار جذاب و کاربردی است. زانیار فتحی هستم و در ویدیو آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ تمامی نکات مورد نیاز برای استفاده از استایل های آماد و نصب Style بر روی فتوشاپ ، ساخت استایل های اختصاصی و دخیره کردن آن ها را توضیح داده، با سیجی کوک همراه باشید…

استایل فتوشاپ چیست؟

استایل (Style) یکی از امکانات عالی photoshop برای افزایش سرعت در کار طراحی است، ما می توانیم مجموعه Blending Option های که بر روی یک لایه اعمال کرده ایم و یک افکت خاص برای آن لایه ایجاد کرده ایم را در قالب یک فایل با فرمت .ASL ذخیره کنیم، که این فایل در واقع یک فایل استایل آماده فتوشاپ است و از آن به بعد فقط با لود کردن این استایل در هر فتوشاپ دیگری می توانیم با یک کلیک به همان نتیجه نهایی دست پیدا کنیم.

برای مثال شما برای یک لایه متن نیاز دارید که افکت متن فلز طلایی را ایجاد کنید و برای رسیدن به یک ظاهر فلز طلایی مناسب امکان دارد زمان زیادی صرف کنید، اگر بعدا در یک پروژه دیگری به یک متن طلایی دوباره نیاز داشته باشید دیگر نیازی به طی کردن همه آن مراحل از صفر نیست شما فقط آن افکت را در قالب یک استایل ذخیره می کنید و فقط با یک کلیک روی پروژه دیگر نیز آن را اعمال می کنید، همچنین می توانید آن استایل را به اشتراک بگذارید و در اختیار هر کس دیگری نیز قرار دهید.

خیلی مختصر و مفید در واقع استایل های فتوشاپ مجموعه افکت های هستند که بر روی یک لایه اعمال کرده ایم و آن را در قالب یک فایل با فرمت .ASL ذخیره می کنیم و می توانیم در هر پروژه دیگری نیز از آن استفاده کنیم.

استایل آماده فتوشاپ

خوب همانطور که عرض کردم هر کسی می تواند مجموعه افکت های که روی یک لایه اعمال کرده است را ذخیره کنید، همین امر باعث ایجاد آرشیو بزرگی از استایل های آماده و حتی یک بیزنس و روش کسب درآمد برای متخصصین فتوشاپ شده است.

طراحان حرفه ای از سرتاسر دنیا ایده های خلاقانه ای را با اعمال افکت ایجاد می کنند و آن را در قالب فایل استایل فتوشاپ به اشتراک می گذارند که هم می تواند رایگان و هم غیر رایگان باشند.

به همین دلیل آرشیو بزرگ و فوق العاده ای از استایل های آماده در اختیار کاربران است که می توان با استفاده از آن ها به نتایج خلاقانه ای فقط با یک کلیک دست یافت، مثلا افکت متن فلزی را فقط با یک کلیک در اختیار داشته باشیم، یا افکت متن آبرنگی، تم های خاص برای کاربرد های خاص و هزاران ایده دیگر…

ببینید: دانلود طرح لایه باز فتوشاپ

ویدیو آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ

در این ویدیو تمامی موارد مورد نیاز برای کار با استایل ها را توضیح داده ام، مواردی مانند، نصب و لود کردن استایل های آماده روی فتوشاپ و نحوه استفاده از آن ها، نحوه ایجاد کردن استایل ها و نحوه ذخیره کردن استایل های که خودمان ایجاد می کنیم…

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ و نصب Style بر روی فتوشاپ :

Style فتوشاپ چیست؟

استایل در واقع مجموعه Blending Option های هستند که به صورت یک افکت بر روی یک لایه اعمال می کنیم که می توانیم آن را یک بار برای همیشه ذخیره کنیم که با آن یک فایل استایل آماده فتوشاپ میگویم.

از کجا استایل آماده فتوشاپ دانلود کنیم؟

از بخش استایل فتوشاپ در سایت سیجی کوک می توانید به یکی از بزرگترین آرشیو های استایل حرفه ای فتوشاپ دسترسی داشته باشید و استایل های مورد نیاز خود را دانلود کنید.

نحوه نصب Style بر روی فتوشاپ به چه صورت است؟

فقط کافی است روی فایل .asl که دانلود کرده این دبل کلیک کنیده به فتوشاپ شما اضافه میشود، یا در پنل استایل در فتوشاپ خود گزینه Load Style را بزنید و استایل مورد نظر را انتخاب و لود کنید.

چگونه از استایل آماده فتوشاپ استفاده کنیم؟

فقط کافی هست که لایه ای که می خواهید افکت روی آن اعمال شود را انتخاب کنید و یک بار روی استایلی که لود کرده اید کلیک کنید، روی آن لایه اعمال می شود.

چگونه یک استایل آماده فتوشاپ را ویرایش کنیم؟

بعد از اعمال استایل روی لایه مورد نظر فقط کافی هست وارد Blending Option لایه مورد نظر شوید، همه تنظیمات در اختیار شما هست و شما با دست باز هر ویرایشی که نیاز دارید را می توانید روی استایل مورد نظر اعمال کنید.

معرفی تعدادی از فایل های استایل فتوشاپ در CGKOK

دانلود استایل کمیک بوک

این مجموعه شامل استایل آماده کمیک بوک مخصوص نرم افزار فتوشاپ است. این مجموعه برای فرمت های PSD, ASL می باشد که به راحتی می توانید آن را در نرم افزار فتوشاپ ویرایش و شخصی سازی نمایید.

دانلود استایل کمیک بوک

دانلود استایل آماده چوب مخصوص فتوشاپ

این مجموعه شامل 72 استایل آماده LAYER STYLE با موضوع چوب مخصوص نرم افزار فتوشاپ است. هم چنین انواع تصاویر طناب، سردر، تابلو و انواع برگ ها با فرمت png و کبفیت بسیار بالا به همراه مجموعه موجود می باشد.

دانلود استایل آماده چوب مخصوص فتوشاپ
آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ

دانلود استایل آماده فتوشاپ

این مجموعه شامل 11 استایل متن جهت نصب و استفاده در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این مجموعه در قالب فایل های PSD, ASL بر روی سایت بارگذاری شده اند که پس از نصب این فایل در نرم افزار فتوشاپ، به پالت استایل های شما افزوده خواهد شد که با استفاده از آن ها قادر خواهید بود به متون و اشکال خود افکت های فوق العاده زیبایی بدهید و به جذابیت آن ها بیافزایید.

نصب Style بر روی فتوشاپ

دانلود استایل آماده مینیمال با طرح قدیمی

آموزش استایل در فتوشاپ

خوب ممنونم که با ویدیو آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ و نصب Style بر روی فتوشاپ با من همراه بودید ، می توانید سایر آموزش ها را از همین دسته بندی در سایت سیجی کوک مشاهده کنید و همچنین از بخش دانلود سایت سیجی کوک برای دسترسی به بزرگترین آرشیو سیجی و ابزار های طراحی در ایران استفاده کنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش استفاده از براش در فتوشاپ و نصب براش در فتوشاپ