ابزار براش، یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها و یکی از موارد پایه ای است که در فتوشاپ باید با آن آشنا باشیم، زانیار فتحی هستم و در ویدیو آموزش استفاده از براش در فتوشاپ و آموزش نصب براش در فتوشاپ سعی کردم تمامی نکات لازم برای کار با ابزار براش را برای شما توضیح بدهم، همچنین در این ویدیو نحوه نصب و استفاده از براش های آماده فتوشاپ را به صورت کامل توضیح داده ام و مهمترین تنظیمات در کار با ابزار براش را بررسی کرده ایم، با این پست آموزشی از سیجی کوک همراه من باشید…

براش چیست؟

ابزار براش (Brush Tool) یا ابزار قل مو در فتوشاپ مشابه همه ابزار های رنگ کردن مانند قل مو، مداد رنگی، اسپری رنگ و … در دنیای واقعی است و همان کار را در دنیای فتوشاپ برای ما شبیه سازی می کند به صورت مجازی و همان عملکرد رنگ کردن و ترسیم خطوط را دارد. با استفاده از انواع براش می توانیم تمامی ابزار های رنگ آمیزی در دنیایی واقعی را شبیه سازی کرد و برای همه این ابزار های رنگ آمیزی در فتوشاپ براش های آماده وجود دارد، همچنین ابزار براش در فتوشاپ بسیار گسترده تر از شبیه سازی رنگ آمیزی در دنیای واقعی است و آرشیوی بزرگ از براش های آماده با طرح های مختلف در دنیا وجود دارد که می توانند بسیار کاربردی باشند، به عنوان مثال ابزار براش در فتوشاپ می تواند شکل ابر، انواع نور، درختان و گیاهان، پرندگان و میلیون ها طرح دیگر را شبیه سازی کند و به طراحی ما اضافه کند.

ابزار براش در فتوشاپ دارای چند مشخصه اصلی زیر است که در تنظیمات این ابزار قابل ویرایش است:

  • شکل نوک قلم (Brush Tip Shape)
  • حالت ترکیبی (Blending Mode)
  • سرعت پاشش رنگ» (Flow)
  • شفافیت (Opacity)

نصب براش در فتوشاپ

ابزار براش در فتوشاپ با زدن کلید B روی کیبورد فعال می شود، همچنین فایل های آماده براش یا همان براش آماده فتوشاپ دارای فرمت abr هستند که نحوه اضافه کردن آن ها به فتوشاپ در ویدیو آموزش استفاده از براش در فتوشاپ و آموزش نصب براش در فتوشاپ توضیح داده شده است.

آرشیو بزرگی از براش های آماده فتوشاپ برای کاربرد های مختلف در دنیا وجود دارد و تقریبا برای هر موضوع و استایل طراحی می توان براش آماده را پیدا کرد، همچنین ساخت براش در فتوشاپ کار ساده ای است که نحوه ی انجام این کار و ساخت براش اختصاصی در ویدیو توضیح داده شده است.

کلید های میانبر برای استفاده از ابزار براش

با استفاده از کلید B روی کیبورد این ابزار فعال می شود و می توان از آن استفاده کرد، با استفاده از کلید Alt به همراه کلید راست ماوس می توانید سختی و اندازه براش را تنظیم کنید( Alt را در کیبورد گرفته، کلیک راست موس را نگه دارید، با بالا و پایین کردن موس می توانید میزان سختی براش را تغییر دهید، با چی و راست کردن موس می توانید اندازه براش را تغییر دهید.)

همچنین با کلید های ] و [ نیز می توانید سایز براش را تغییر دهید.

بریم سراغ ویدیو آموزش استفاده از براش در فتوشاپ :

تمامی نکات و تنظیمات برای استفاده از ابزار براش در ویدیو توضیح داده شده و همچنین آموزش نصب براش در فتوشاپ و ویرایش کردن براش آماده را نیز در این ویدیو توضیح داده ایم…

پاسخ به سوالات متداول در کار با ابزار براش در فتوشاپ

براش در فتوشاپ چیست ؟

ابزار براش (Brush Tool) یا ابزار قل مو در فتوشاپ مشابه همه ابزار های رنگ کردن مانند قل مو، مداد رنگی، اسپری رنگ و … در دنیای واقعی است و همان کار را در دنیای فتوشاپ برای ما شبیه سازی می کند

چگونه براش را در فتوشاپ نصب کنیم؟

فقط کافی هست روی فایل براش آماده ای که دانلود کرده اید دبل کلیک کنید هنگامی که فتوشاپ باز هست، براش به لیست براش های شما در فتوشاپ اضافه می شود.

از کجا براش فتوشاپ دانلود کنیم؟

از بخش دانلود براش فتوشاپ سایت سیجی کوک می توانید به یکی از بزرگترین آرشیو های براش حرفه ای فتوشاپ دسترسی داشته باشید و براش های مورد نیاز خود را دانلود کنید.

چگونه رنگ براش را تغییر دهیم؟

رنگ ترسیم براش همان رنگ فور گراند است و با تغییر رنگ فور گراند در فتوشاپ می توانید رنگ ترسیم خود با ابزار براش را تغییر دهید.

چرا براش کار نمی کند در فتوشاپ ؟

به لایه ها دقت کنید احتمالا لایه اشتباهی را انتخاب کرده اید برای ترسیم با براش یک لایه جدید برای ترسیم براش ایجاد کنید، یا سایز براش را بسیار پایین آورده اید سایز براش را بررسی کنید.

در پایان هم ممنونم که با ویدیو آموزش استفاده از براش در فتوشاپ و آموزش نصب براش در فتوشاپ با من همراه بودید ، می توانید سایر آموزش ها را از همین دسته بندی در سایت سیجی کوک مشاهده کنید و همچنین از بخش دانلود سایت سیجی کوک برای دسترسی به بزرگترین آرشیو سیجی و ابزار های طراحی در ایران استفاده کنید.

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.