موکاپ ، یکی از کاربردی ترین ابزار های فتوشاپ برای ارائه و پیش نمایش، که در این مطلب آموزشی از سایت سیجی کوک می خواهیم به صورت کامل آن را بررسی کنیم و تمام نکات مورد نیاز برای ویرایش و نحوه استفاده از موکاپ های آماده را خدمت شما توضیح خواهیم داد، من زانیار فتحی هستم و در ویدیو آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ سعی کرده ام شما را به صورت کامل با فایل های موکاپ آشنا کنم و تمامی نکات و ریزه کاری ها برای ویرایش و استفاده از موکاپ ها را خدمت شما توضیح بدهم، بعد از دیدن این ویدیو آموزشی شما به صورت کامل با موکاپ ها آشنا خواهید شد و می توانید برای هر طراحی که انجام می دهید، یک پیش نمایش فوق العاده و حرفه ای ایجاد کنید. با من همراه باشید…

موکاپ چیست؟

موکاپ (mockup) اصطلاحی هست که در دنیای گرافیک رایانه برای فایل های پش نمایش از آن استفاده می کنیم، در واقع موکاپ ها فایل های گرافیکی آماده ای هستند که برای ایجاد پیش نمایش حرفه ای از پروژه های طراحی شده از آن استفاده می کنیم و از تکنیک های بسیار عالی برای ارائه پیش نمایش در کمترین زمان ممکن در محیط واقعی هست.

موکاپ یک فایل گرافیکی آماده و خام است که هیچ طراحی روی آن موجود نیست، شما به آسانی می توانید طراحی خود را بر روی آن اعمال کنید و یک پیش نمایش حرفه ای برای پروژه خود ایجاد کنید. موکاپ ها در تمامی موضوعات طراحی به صورت آماده موجود می باشند، موضوعاتی مانند: لوگو، کارت ویزیت، قالب سایت، تیشرت، پرده، دکوراسیون، بیلبورد شهری و هر عنوان دیگری که به ذهن شما برسد.

یک مثال برای فایل موکاپ: فرض کنید برای یک کسب و کار کارت ویزیت طراحی کرده اید، یا طرح های کارت ویزیت را آماده می کنید که در اینترنت به فروش برسانید و باید آن را به صورتی به کارفرما و کاربر نمایش دهید که در محیط واقعی و چاپ شده باشد، تا بتواند کارت ویزیت نهای را به این صورت مشاهده کند، این امکان وجود ندارد که 1 عدد کارت ویزیت را چاپ و از آن عکس برداری کنیم و هر بار که ویرایشی نیاز باشد این مراحل را تکرار کنیم، به همین دلیل از یک فایل موکاپ کارت ویزیت استفاده می کنیم که شکل یک کارت ویزیت در محیط واقعی را به صورت خام در اختیار ما قرار می دهد و ما می توانیم طراحی خود را فقط با یک کلیک جایگزین کرده و آماده نمایش و ارائه کنیم.

این تکنیک برای هر موضوع طراحی دیگری نیز قابل اجرا است از طراحی بر روی یک تیشرت گرفته تا کابیت آشپزخانه، رو تختی و یک بیلبورد بزرگ شهری و هر موضوع طراحی دیگری…

ببینید: دانلود وکتور

آشنایی با فایل های موکاپ در فتوشاپ

موکاپ ها برای نرم افزار photoshop با فرمت PSD در اختیار شما هستند و برای ایجاد موکاپ ها و ویرایش کردن آن ها از ویژگی  اسمارت آبجکت در فتوشاپ استفاده می شود، در واقع موکاپی در دنیا موجود نیست که از اسمارت آبجکت استفاده نکرده باشد، اسمارت آبجکت ها یکی از قابلیت های کلیدی در فتوشاپ هستند که امکان ویرایش غیر مخرب بر روی تصاویر را به ما می دهند.

نحوه ویرایش موکاپ در فتوشاپ

ویرایش موکاپ های آماده در فتوشاپ بسیار کار ساده ای است، همانطور که عرض کردیم همه موکاپ ها دارای یک یا چند لایه به صورت اسمارت آبجکت هستند و فقط کافی است روی لایه اسمارت آبجکت دبل کلیک کنیم ، در یک تب جدید در فتوشاپ صفحه خام برای ما باز می شود و می توانیم طراحی خود را در آن قرار دهیم و در نهایت آن را ذخیره کنیم (Ctrl + S)، به همین سادگی…که نحوه انجام این کار را در ویدیو آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ به صورت کامل توضیح داده ام.

ویدیو آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ

در این ویدیو تمام نکات لازم برای ویرایش موکاپ ها و آشنایی با فایل موکاپ را خدمت شما توضیح داده ام.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ و نحوه ویرایش موکاپ:

موکاپ چیست؟

موکاپ (mockup) یکی از اصطلاحت رایج در دنیای گرافیک رایانه برای فایل های پیش نمایش است، در واقع موکاپ ها فایل های پیش نمایش حرفه ای از طراحی های یک آرتیست هستند.

نحوه استفاده از موکاپ در فتوشاپ به چه صورت است؟

هر موکاپ دارای یک یا چند لایه اسمارت آبجکت است، فقط کافی است روی لایه اسمارت آبجکت دبل کلیک کنید، در یک تب جدید در فتوشاپ برای شما باز می شود، طراحی خود را جایگزین کنید و ذخیره کنید.(نحوه انجام این کار در ویدیو آموزش استفاده از موکاپ کاملا توضیح داده شده است)

از کجا موکاپ دانلود کنیم؟

از دسته بندی دانلود موکاپ در سایت سیجی کوک به یکی از بزرگترین آرشیو های موکاپ حرفه ای در ایران دسترسی خواهید داشت و می توانید موکاپ مورد نظر خود را دانلود کنید.

معرفی تعدادی از فایل های موکاپ در CGKOK

دانلود موکاپ تیشرت زنانه

این مجموعه شامل فایل آماده و لایه باز موکاپ تیشرت زنانه جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این مجموعه در قالب فایل PSD بر روی سایت بارگذاری شده که می توانید آن را در فتوشاپ ویرایش و شخصی سازی کنید. این موکاپ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد 4000 × 6000 پیکسل است که برای ایجاد طرح هایی با رزولوشن 300DPI مناسب می باشد.

دانلود موکاپ تیشرت زنانه

دانلود موکاپ برندینگ مشکی

این مجموعه شامل 6 فایل آماده و لایه باز موکاپ برندینگ به صورت لایه باز جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این مجموعه در قالب فایل PSD بر روی سایت بارگذاری شده که می توانید آن را در فتوشاپ ویرایش و شخصی سازی کنید. این موکاپ ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد 2400 × 3600 پیکسل هستند که برای ایجاد طرح هایی با رزولوشن بالا مناسب می باشند.

انلود موکاپ برندینگ مشکی

دانلود موکاپ پارچه

این مجموعه شامل فایل آماده و لایه باز موکاپ پارچه جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این مجموعه در قالب فایل PSD بر روی سایت بارگذاری شده که می توانید آن را در فتوشاپ ویرایش و شخصی سازی کنید. این موکاپ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد 3000 × 4500 پیکسل است که برای ایجاد طرح هایی با رزولوشن 300DPI مناسب می باشد.

دانلود موکاپ پارچه

دانلود موکاپ قوطی شیشه ایی قهوه

این مجموعه شامل فایل آماده و لایه باز موکاپ بطری شیشه ایی قهوه جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار فتوشاپ می باشد. این مجموعه در قالب فایل PSD بر روی سایت بارگذاری شده که می توانید آن را در فتوشاپ ویرایش و شخصی سازی کنید. این موکاپ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد 4000 × 3000 پیکسل است که برای ایجاد طرح هایی با رزولوشن بالا مناسب می باشد.

آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ

دانلود موکاپ لوگو

این مجموعه شامل 9 فایل آماده و لایه باز موکاپ لوگو جهت استفاده و ویرایش در نرم افزار های Photoshop, Photoshop Elements می باشد. این مجموعه در قالب فایل PSD بر روی سایت بارگذاری شده که می توان از آن ها در نرم افزار های ذکر شده استفاده و نسبت به جایگذاری طرح و تصاویر در آن ها اقدام نمود. موکاپ ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای سایز و ابعاد 1800 × 2880 پیکسل هستند که برای ایجاد طرح هایی با رزولوشن 300DPI مناسب می باشند.

موکاپ لوگو Ultra Realistic Logo Mockups Mix

خوب ممنونم که با ویدیو آموزش استفاده از موکاپ در فتوشاپ با من همراه بودید ، می توانید سایر آموزش ها را از همین دسته بندی در سایت سیجی کوک مشاهده کنید و همچنین از بخش دانلود سایت سیجی کوک برای دسترسی به بزرگترین آرشیو سیجی و ابزار های طراحی در ایران استفاده کنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید

این مطلب را هم ببنید: آموزش استفاده از استایل در فتوشاپ