یکی از راههای جذاب و سریع برای بهبود تصاویر و ویدیو ها استفاده از LUT است، این یک راه حل بسیار سریع برای اصلاح رنگ و نور و دستیابی به نتیجه دلخواه در پروژه ها با موضوعات و حال و هوا های مختلف است، فایل های LUT برای سبک های مختلف عکس و فیلم، ساعات مختلف و آب و هوا های مختلف و بسیاری موارد دیگر در دسترس است و کار نهایی شما را زیر و رو می کند، در آموزش استفاده از LUT در فتوشاپ تمامی نکات برای استفاده در فتوشاپ توضیح داده شده است. با سیجی کوک همراه باشید…

LUT چیست؟

LUT مخفف عبارت Look up Table است، یک فایل LUT مقادیر RGB یک تصویر را تغییر می دهد، اعمال یک LUT به شکلی ساده شبیه اعمال یک فیلتر بر روی تصویر و ویدیو است و به شما این امکان را می دهد فقط با اعمال آن ظاهر کار خود را تغییر دهید بدون اینکه زمان زیادی را برای رسیدن به آن نتیجه صرف کنید.

استفاده از یک LUT بر روی مجموعه ای از تصاویر یا چند ویدیو می تواند کار های شما را به یکپارچگی برساند، یکی دیگر از ویژگی های خوب LUT های آماده تنوع بالا برای سبک های مختلف، زمان های مختلف و ایده های مختلف است و شما در هر سبک و شرایطی کار کرده باشید می توانید LUT مناسب اصلاح رنگ آن را از بین آرشیو های آماده پیدا کنید.

استفاده از LUT یک راه حل سریع برای رسیدن به نتایج جذاب در اصلاح رنگ و نور است و فقط با یک کلیک ساده می توانید پروژه خود را متحول کنید.

ویدیو آموزش استفاده از LUT در فتوشاپ

همانطور که می دانید LUT را در نرم افزار های مختلف می توانید استفاده کنید، ما تصمیم گرفتیم برای نرم افزار های مهم آموزش ویدیوی آماده کنیم و در این ویدیو نحوه استفاده از LUT در فتوشاپ را به صورت کامل توضیح داده ایم و امیدواریم برای شما مفید باشد.

آموزش استفاده از LUT در فتوشاپ مختصر و مفید:

زمان کل: 2 دقیقه

دانلود LUT

از دسته بندی پریست در سایت CGKOK فایل های LUT را دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید. این بخش یکی از بزرگترین آرشیو های LUT در ایران است.

نصب LUT در فتوشاپ

فایل های LUT را کپی کنید و به محل نصب فتوشاپ روی سیستم خود رفته و در فولدر presets و فولدر 3DLUTs فایل های که کپی کرده بودید را paste کنید.

استفاده از LUT نصب شده در فتوشاپ

در فتوشاپ یک لایه color lookup روی تصویر خود اعمال کنید و در تنظیمات آن در قسمت 3DLUTs بر اساس اسم فایل های که در مرحله 2 کپی کرده بودید LUT مورد نظر را انتخاب کنید و به همین سادگی روی تصویر اعمال می شود.

از کجا LUT دانلود کنیم؟

فایل های LUT حرفه ای می تواند در پروژه های مختلف سطح کار های شما را ارتقا داده و سرعت اجرای اصلاح رنگ و نور در کار شما را متحول کند، دسترسی به آرشیوی بزرگ و کاربردی از فایل های LUT می تواند برای هر عکاس و طراحی ارزشمند باشد، در دسته بندی دانلود پریست در سایت CGKOK می توانید به این آرشیو بزرگ دسترسی داشته باشید.

معرفی تعدادی از فایل های LUT در سیجی کوک:

پریست های رنگی سینمایی – Hollywood LUT Color Grading Pack

مجموعه ای بسیار جذاب حاوی 120 پریست اصلاح رنگ که در فیلم های معروف هالیوود استفاده شده است. این مجموعه در نرم افزار های فتوشاپ، پریمیر و افترافکت قابل استفاده است.

پریست های رنگی سینمایی – Hollywood LUT Color Grading Pack

مجموعه 700 پریست رنگی سینمایی – Film Looks – LUT Color Preset Pack

مجموعه ای بسیار حرفه ای حاوی 700 پریست اصلاح رنگ برای تمامی نرم افزارهای تدوین را برای شما آماده دریافت نموده ایم. این مجموعه حاوی فایل های LUT می باشد و بسیار قابل انعطاف و کاربردی است. این مجموعه در نرم افزار های فتوشاپ، پریمیر و افترافکت قابل استفاده است.

مجموعه 700 پریست رنگی سینمایی

دانلود پریست آماده رنگ سینمایی – Film Look LUTs & Footages

 این مجموعه حاوی 30 پریست جذاب و منحصر به فرد اصلاح رنگ برای ساخت کلیپ ها و ادیت فوتیج ها در نرم افزار پریمیر، فتوشاپ و افترافکت است. می توانید در موضوعات متنوع علمی، مستند، آموزشی، خبری و … از این مجموعه بهره برید.

دانلود پریست آماده رنگ سینمایی

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: دانلود از motionarray