استفاده از پریست ها یکی از کارهای مورد علاقه عکاسان و طراحان برای رسیدن به نتایج جذاب در کمترین زمان ممکن است، استفاده از پریست لایت روم به شما این امکان را می دهد که فقط با یک کلیک اصلاح رنگ و نور را روی کار خود اعمال کنید، مراحلی که در شرایط عادی شاید ساعتها زمان نیاز داشته باشد، در ویدیو آموزش استفاده از پریست لایت روم نحوه استفاده از پریست های آماده هم در اپلیکیشن موبایل لایت روم و هم در نرم افزار لایت روم را به صورت کامل توضیح داده ایم، با سیجی کوک همراه باشید…

پریست چیست؟

پریست به معنی از قبل تنظیم شده یا از قبل ست شده است و در واقع فایل های تنظیمات آماده ای هستند که از قبل توسط افراد یا شرکت های مختلف ایجاد شده اند و ما با دریافت آنها می توانیم فقط با چند کلیک ساده همان تنظیمات را روی کار خود اعمال کنیم ، پس پریست ها فایل تنظیمات آماده هستند.

پریست برای نرم افزار های مختلف و برای بخش های مختلف در هر نرم افزار امکان دارد وجود داشته باشد و ما با آرشیو بزرگی از پریست ها برای نرم افزارهای مختلف روبه رو هستیم که کار ما را ساده تر و سرعت عمل ما را بالا می برند.

حتما ببینید: دوره کامل آموزش فتوشاپ

پریست لایت روم چیست؟

پریست لایت روم فایل های تنظیمات از پیش انجام شده برای اصلاح رنگ و نور در نرم افزار لایت روم هستند که از قبل توسط شخص دیگری تمامی مراحل و تنظیمات انجام شده است و در قابل یک فایل پریست ذخیره و منتشر شده اند، ما با دریافت آن پریست و اعمال آن روی تصویر خود می توانیم به همان نتیجه نهایی دست پیدا کنیم.

استفاده از پریست ها بسیار کاربردی است، فرض کنید در یک پروژه بیش از 100 تصویر نهایی نیاز دارید برای ارائه، برای اصلاح رنگ و نور روی یک تصویر ساعتها زمان صرف کرده اید و اگر بخواهید برای سایر عکسها هم همین زمان را صرف کنید بسیار طاقت فرسا و زمان بر خواهد بود، فقط کافی است تنظیمات خود را در قالب یک پریست ذخیره کنید و روی تمامی تصاویر دیگر فقط با یک کلیک اعمال کنید، پس کاربرد اصلی پریست ذخیر تنظیمات در قالب یک فایل است، که بعدا بتوانیم از آن استفاده کنیم.

همین امر باعث ایجاد بازاری شد که در آن آرشیو بزرگی از پریست ها یا همان فایل های تنظیمات آماده توسط افراد مختلف ارائه شد و ما به مجموعه بزرگی از پریست های اصلاح رنگ و نور برای سبک های مختلف، زمان های مختلف و موضوعات متفاوت روبه رو هستم که بسیار کاربردی و ارزشمند است.

ویدیو آموزش استفاده از پریست لایت روم موبایل و دسکتاپ

استفاده از پریست Lightroom کار بسیار ساده ای است و نتایج جذابی را به ما ارائه می دهد، Lightroom هم برای موبایل و هم دسکتاپ در دسترس ما است و من در این آموزش نحوه استفاده در هر دو دستگاه را به صورت کامل توضیح داده ام…

آموزش استفاده از پریست لایت روم مختصر و مفید:

زمان کل: 2 دقیقه

دانلود پریست لایت روم

از دسته بندی پریست لایت روم در سایت CGKOK پریست های مورد نیاز خود را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.

نصب پریست لایت روم در نرم افزار لایت روم ویندوز

فایل های پریست نسخه دسکتاپ لایت روم فرمت .xmp دارند، در لایت روم وارد ورک اسپیس Develop شوید، در قسمت presets روی آیکون + کلیک کنید و گزینه import preset رو بزنید و فایل های پریست که دانلود کرده اید را انتخاب کنید، به نرم افزار اضافه می شود و می توانید از آن ها استفاده کنید.

نصب پریست لایت روم موبایل

فایل های پریست نسخه موبایل لایت روم فرمت .dng دارند، اپلیکیشن را باز کنید، در قسمت library یک آلبوم جدید با عنوان presets ایجاد کنید، فایل های پریست که دانلود کرده اید را با گزینه افزودن آیتم به این آلبوم اضافه کنید، پریست مورد نظر را انتخاب کنید، روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه copy settings را بزنید و تیک همه گزینه ها را بزنید، تصویر خود را باز کنید تنظیمات را بزنید و این بار گزینه paste settings را بزنید، پریست روی تصویر شما اعمال می شود.

چرا باید از پریست Lightroom استفاده کنیم؟

با ثبت یک عکس با بهترین کادر بندی و ترکیب بندی شما فقط بخشی از مسیر ثبت یک عکس عالی را طی کرده اید، بخش دیگر در نرم افزار و هنگام ادیت عکس کامل می شود و می توانید با یک ادیت خوب کار خود را کامل کنید. یکی از محبوب ترین نرم افزار ها برای ویرایش عکس که نرم افزار مورد علاقه عکاسان هم هست، نرما افزار Lightroom است که هم نسخه دسکتاپ و هم موبایل را در اختیار ما قرار می دهد و ما هر دیوایسی در اختیار داشته باشیم به راحتی می توانیم کار ویرایش تصاویر خود را انجام دهیم.

یکی از ویژگی های جذاب لایت روم، پریست ها هستند که دو کاربرد اصلی دارند:

  • خود ما می توانیم تنظیماتی که پس از ساعت ها زمان به آن دست پیدا کرده ایم را در قالب پریست ذخیره و بعدا فقط با یک کلیک از آن استفاده کنیم.
  • می توانیم از نتیجه تنظیماتی که هزاران عکاس حرفه ای در تمام دنیا برای ویرایش تصاویر استفاده کرده اند و در قالب پریست آماده ارائه کرده اند برای کار های خود استفاده کنیم. که باعث صرفه جوی در زمان و رسیدن به بهترین نتایج در کمترین زمان می شود.

چند ویژگی جذاب استفاده از لایت روم و پریست های لایت روم :

  1. ویرایش دسته‌ای ( می توانیم همزمان یک تنظیم را روی تعداد زیادی تصویر فقط با یک کلیک اعمال کنیم )
  2. ایجاد یکپارچگی و تم اختصاص در پروژه ها ( استفاده از یک پریست بر روی مجموعه ای از تصاویر می تواند کار های شما را به یکپارچگی برساند )
  3. تنوع بالای پریست های آماده ( پریست آماده برای هر سبک عکاسی، برای هر زمان و ساعت از شبانه روز، برای هر موضوع عکاسی وجود دارد و پریست های تخصصی می توانند کار های ما را متحول کنند )
  4. استفاده آسان و سریع ( استفاده از پریست روند ویرایش را بسیار ساده می کند و سرعت شما را به سرعت نور نزدیک )
  5. قابل ویرایش بودن ( استفاده از یک پریست پایان کار نیست، پریست فقط تنظیمان آماده است و تمامی آن تنظیمات در اختیار شماست، هر ویرایشی نیاز دارید می توانید روی تنظیمات اعمال کنید و آن را سفارشی سازی کرده و یک اثر جدید خلق کنید)
  6. قابلیت انتشار ( فایل های پریست را می توانیم منتشر کنیم تا همه از تنظیمات ما استفاده کنند، مانند تمامی پریست های آماده این که در CGKOK در دسترس شماست، همچنین می توانید تنظیمات خود را برای استفاده های بعدی شخصی ذخیره کنید )

از کجا پریست لایت روم دانلود کنیم؟

همانطور که عرض کردم پریست لایت روم برای هر سبک عکاسی، برای هر زمان و ساعت از شبانه روز، برای هر موضوع عکاسی وجود دارند و شما در برای ویرایش هر عکس پریست مناسب آن را در اختیار دارید، دسترسی به آرشیوی بزرگ و کامل از پریست ها که تمامی این موارد را در خود داشته باشد و دانلود از آن سریع و آسان باشد بسیار ارزشمند است، دسته بندی پریست لایت روم در سایت CGKOK این آرشیو جذاب را در اختیار شما قرار داده است…

معرفی تعدادی از پریست های لایت روم در CGKOK برای آشنای بیشتر شما

پریست لایتروم برای بلاگر اینستاگرام – Insta Blogger Lightroom Presets

این مجموعه از پریست های لایتروم بسیار مناسب افراد فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. به کمک این پکیج عکس های خود را در مدت زمان بسیار کمتر و بسیار حرفه ای تر ادیت و روتوش نمایید.

پریست بلاگر اینستاگرام

مجموعه 42 پریست لایت روم ورزشی – Sport Lightroom Presets

 یک پکیج منحصر به فرد و جذاب برای روتوش عکس های ورزشی در نرم افزار لایت روم را برای شما آماده دریافت نموده ایم. این مجموعه حاوی 42 پریست لایت روم است که برای اعمال هر کدام از آنها چند کلیک ساده کافی است.

پریست لایت روم ورزشی

پریست لایت روم عکس عروس – Boho Wedding Lightroom Presets

مجموعه ای جذاب و مدرن از 8 پریست مخصوص لایت روم را برای شما عزیزان آماده دریافت نموده ایم. این مجموعه برای اصلاح رنگ و روتوش عکس های مراسم عروسی و عروس و داماد بسیار مناسب می باشند.

پریست لایت روم Wedding

پریست لایت روم عکس نوزاد – Newborn Lightroom Presets Pack

این مجموعه پریست برای کسانی که به حرفه عکاسی و در حوضه عکاسی نوزاد فعالیت دارند بسیار مناسب خواهد بود. به کمک این مجموعه پریست لایت روم می توانید راندمان کاری خود را بالا برده و در نتیجه موجب افزایش درآمد خود شوید.

پریست لایت روم عکس نوزاد

دانلود پریست لایت روم اصلاح رنگ رز گلد – Rose Gold Lightroom Presets

رای اصلاح رنگ حرفه ای و آسان انواع عکس ها در نرم افزار لایت روم و فتوشاپ می توانید از این پریست ها بهره مند شوید. این مجموعه پریست لایت روم می تواند سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما عزیزان شود.

پریست لایت روم اصلاح رنگ

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش استفاده از LUT در افترافکت