ترانزیشن یکی از بخش های پر کاربرد در هر پروژه ویدیویی است و معمولا پروژه در هر موضوع و سبکی باشد به ترانزیشن برای جذاب تر شدن کار خود نیاز داریم، به شکل های مختلفی برای انتقال از یک بخش به بخش دیگر پروژه چه به صورت عکس چه ویدیو می توان ترانزیشن ایجاد کرد، اما ترانزیشن های آماده به ما کمک می کنند که خیلی سریع و ساده به نتایج جذاب دست پیدا کنیم. در ویدیو آموزش ترانزیشن در پریمیر به صورت کامل به بحث آموزش استفاده از ترانزیشن آماده پریمیر پرداخته ایم و تمامی حالت های ممکن را توضیح داده ایم، با سیجی کوک همراه باشید…

ترانزیشن چیست؟

ترانزیشن (transition) به معنی گذر تدریجی از یک بخش به بخش دیگر است و در تدوین و فیلم سازی ما برای انتقال از تصویر یا ویدیو A به تصویر یا ویدیو B و ایجاد ارتباط تدریجی بین این دو، از امکانی استفاده می کنیم که به آن ترانزیشن می گویم، با استفاده از این امکان ما می توانیم یک پایان تدریجی و غیر ملموس برای صحنه اول ایجاد کنیم و یک ارتباط مناسب برای شروع صحنه بعدی به دست بیاوریم، که باعث جذاب شدن نمایش، جلوگیری از سردرگمی مخاطب و ایجاد ارتباط بهتر بین صحنه های مختلف در پروژه ویدیویی می شود.

ترانزیشن آماده پریمیر چیست؟

ایجاد این انتقال از صحنه اول به دوم با ترانزیشن، شامل افکت ها و انیمیشن های است که ایجاد آن زمان بر و نیازمند دانش بالاتر در پریمیر است، اگر این امکان را به صورت آماده در اختیار داشته باشیم، کار برای ما بسیار سریعتر و ساده تر خواهد بود، به همین دلیل افراد زیادی ترانزیشن ها را ایجاد می کنند و به اشتراک می گذارند و ما می توانیم این موارد را که از قبل تنظیم و ساخته شده اند، در اختیار داشته باشیم که به آن ترانزیشن آماده میگویم و ترانزیشن آماده برای نرم افزار پریمیر این امکان را در این نرم افزار به شکل ساده و سریع در اختیار ما قرار می دهد.

ویدیو آموزش ترانزیشن در پریمیر

ترانزیشن های آماده برای پریمیر به چندین شکل مختلف وجود دارند که طرز استفاده از آنها با هم کمی متفاوت است، در ویدیو آموزش استفاده از ترانزیشن آماده در پریمیر به صورت کامل تمامی حالات و سبک های ترانزیشن آماده توضیح داده شده است.

پاسخ به سوالات متداول در آموزش ترانزیشن در پریمیر :

ترانزیشن چی هست؟

transition در تدوین و فیلم سازی برای انتقال تدریجی و غیر ملموس از یک صحنه به صحنه بعدی استفاده می شود و به معنی انتقال تدریجی از یک بخش به بخش دیگر است.

ترانزیشن آماده را چگونه دریافت کنیم؟

از دسته بندی پریست پریمیر در دسته بندی ترانزیشن پریمیر در سایت CGKOK می توانید به یکی از بزرگترین آرشیو های ترانزیشن آماده دسترسی داشته باشید.

چگونه از ترانزیشن آماده استفاده کنیم؟

ترانزیشن های آماده دارای حالات مختلفی هستند، که می تواند به صورت فایل Preset یا فایل پروژه پریمیر باشد، طرز استفاده از هر کدام کمی متفاوت است و تکنیک های مختلفی دارد که با توجه به طولانی بودن برای توضیح متنی در ویدیو به صورت کامل و به صورت تصویری توضیح داده شده است.

از کجا ترانزیشن آماده پریمیر دانلود کنیم؟

نکته ای که در مورد ترانزیشن وجود دارد این است که باید با سبک کاری پروژه، موضوع پروژه و حس و حال کار ما هماهنگ باشد، دسترسی به آرشیو بزرگی که بتوان برای هر پروژه ای، ترانزیشن مناسب را در آن پیدا کنیم بسیار کاربردی و ارزشمند است، این آرشیو بزرگ را می توانید در دسته بندی پریست پریمیر و دسته بندی ترانزیشن پریمیر در سایت CGKOK پیدا کنید و از آن برای پروژه های خود استفاده کنید.

معرفی تعدادی از پروژه های ترانزیشن آماده پریمیر در سایت CGKOK

پریست آماده ترانزیشن شیشه ای برای پریمیر – Liquid Glass Transitions

در این پست مجموعه ای کاربردی و جذاب حاوی 32 ترانزیشن ورود و خروج برای استفاده در پروژه های مختلف پریمیر را برای شما عزیزان آماده دریافت نموده ایم. این پکیج ترانزیشن های متنوع شیشه ای و مایع را به شما ارائه خواهد داد.

پریست آماده ترانزیشن شیشه ای برای پریمیر – Liquid Glass Transitions

پریست پریمیر ترنزیشن علمی و تخیلی

این مجموعه حاوی پریست های تکنولوژی، مدرن، جذاب، خلاقانه و منحصر به فردی برای کار تدوین فیلم ها در پریمیر است. بنابراین این پکیج پریست پریمیر می تواند کارهای شما را به طرز چشمگیری منحصر به فرد نموده و توجه مخاطبین بسیار بیشتری را به آنها جلب نماید.

پریست پریمیر ترنزیشن علمی و تخیلی

پریست پریمیر ترنزیشن نویز و پارازیت – Glitch Transitions Pack 01

پکیج آماده شده در این پست حاوی 60 پریست پریمیر جذاب در سه دسته بندی منظم و متنوع است. استفاده از آنها بسیار آسان بوده و تنها چند کلیک برای اعمال هر یک از آنها در پروژه کافی است.

پریست پریمیر ترنزیشن نویز و پارازیت – Glitch Transitions Pack 01

پریست پریمیر ترنزیشن Modern Transitions

این پکیج منحصر به فرد و حرفه ای حاوی 7 پریست پریمیر ایجاد ترانزیشن در پروژه های تدوین فیلم است. ای مجموعه به کار شما تنوع و سرعت قابل قبولی داده و در عین حال زمان صرف شده برای هر پروژه را به قدر چشمگیری کاهش می دهد.

پریست پریمیر ترنزیشن Modern Transitions

پریست پریمیر ترنزیشن دیجیتال – Digital Transitions

این مجموعه یک گزینه بسیار مناسب برای ایجاد تنوع و افزایش سطح زیبایی های ظاهری در پروژه های تدوین فیلم است. از این پکیج پریست پریمیر می توانید در موضوعات متنوعی از جمله ورزشی، تکنولوژی، فشن، اسلایدشو، تریلرها، تیزرها، تبلیغات، فیلم ها، ویدئو های فیسبوک و یوتیوب و … استفاده نمایید.

پریست پریمیر ترنزیشن دیجیتال – Digital Transitions

پریست پریمیر ترنزیشن – Blocks Transitions

با دانلود این پکیج از 80 پریست کاربردی برای ایجاد ترانزیشن های جذاب در پروژه های تدوین فیلم بهره مند خواهید شد.

پریست پریمیر ترنزیشن – Blocks Transitions

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش استفاده از پریست متن در پریمیر