اگر شما هم در حال تولید محتوا برای یوتیوب هستید و قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید، حتما با موضوع حساس کپی رایت آهنگ آشنا هستید و می دانید که تمامی آهنگ ها در دنیا، دارای کپی رایت متعلق به صاحب اثر هستند و اجازه استفاده تجاری از هر آهنگی را ندارید. منابع مختلفی وجود دارد که آهنگ های بدون کپی رایت را در اختیار شما قرار می دهند. ما در این پست گلچینی از جذاب ترین آهنگ ها را برای شما آماده کرده ایم، که تا حدی دانلود آهنگ برای یوتیوب را برای شما ساده کنیم.

دانلود آهنگ برای یوتیوب

قبل از هر توضیحی درباره کپی رایت و نحوه دانلود آهنگ برای یوتیوب از منابع مختلف، پلی لیست و گلچین اختصاصی که ما جمع آوری کرده ایم را در اختیار شما هم قرار می دهم، که در ادامه می توانید این مجموعه را دانلود کنید.

آهنگ های این مجموعه همگی از خود Audio Library یوتیوب هستند و می توانید از آنها برای ساخت ویدیو های یوتیوب استفاده کنید، اکثر افراد فکر می کنند که آهنگ های Audio Library جذاب نیستند، اما باید بدانید که آهنگ های بسیار فوق العاده ای در Audio Library وجود دارند، اما برای پیدا کردن آن ها باید ساعت ها موزیک های مختلف را زیر و رو کنید، ما بعد از بررسی چند صد آهنگ، بهترین موزیک های Audio Library را گلچین کرده ایم، که در ادامه می توانید این مجموعه را دانلود کنید.

آشنایی با بحث کپی رایت موسیقی در یوتیوب

خوب اگر شروع به تولید محتوا کرده اید، حتما می دانید، ساخت ویدیو جذاب بدون آهنگ مناسب امکان پذیر نیست، از طرفی تقریبا تمام آهنگ های که به آن دسترسی داریم، همگی دارای کپی رایت هستند و عملا امکان استفاده از آن ها بخصوص در یوتیوب را نداریم.

یوتیوب یک سرویس بسیار حساس در بحث کپی رایت است و اگر آشنای کافی ندارید و تازه کار هستید، حتما باید این نکته را بدانید که شما امکان استفاده از هیچ آهنگ، ویدیو، عکس و … را ندارید که کپی رایت و حق نشر آن مطعلق به کس دیگری باشد. در صورت استفاده بلافاصله با اخطار های متعدد روبه رو خواهید شد که در نهایت منجر به حذف کانال شما خواهد شد.

کپی رایت چیست؟

کپی رایت در واقع همان حق صاحب اثر است. که فقط مربوط به بحث موسیقی نیست و هر حقوق هر اثری مطعلق به صاحب آن اثر و تولید کننده آن است. در بحث موسیقی هم، حقوق یک اثر مطعلق به تولید کننده ی آن است و هیچ کس دیگری امکان استفاده از آن را ندارد، مگر اینکه اجازه این کار را از طرف تولید کننده داشته باشد.

آهنگ بدون کپی رایت چیست؟

آهنگ های بدون کپی رایت در واقع آثار موسیقی هستند که تولید کننده آن اعلام کرده است که دیگران حق استفاده از آن را دارند. این اجازه استفاده امکان دارد شامل شرایط خاصی باشد که تولید کننده اثر آن را تعیین کرده است، برای مثال اکثر آهنگ های Audio Library را می توانید بدون انجام هیچ کار دیگری استفاده کنید و حتی درآمد زایی را روی ویدیو خود فعال کنید.

اما همیشه استفاده از آهنگ ها بدون شرط نیست و بعضی تولید کننده گان با شرایط خاص امکان استفاده از آهنگ را به شما می دهند، برای مثال اعلام میکنند که در صورتی که کپی رایت صاحب اثر (مثلا اسم صاحب اثر، سایت صاحب اثر، یا کانال یوتیوب صاحب اثر) در توضیحات ویدیو درج شود، امکان استفاده از آهنگ را خواهید داشت.

این نکته بسیار مهم است، حتما قبل از دریافت هر گونه آهنگ بدون کپی رایت از سایت های مختلف، کانال های یوتیوب و … حتما بررسی کنید که صاحب اثر شرایط خاصی برای استفاده شما در نظر گرفته است یا نه، این مورد معمولا به صورت واضح در کنار لینک دانلود آهنگ درج می شود و حتما باید به آن توجه کنید.

بهترین منبع دانلود آهنگ برای یوتیوب

منابع مختلفی برای دانلود موزیک بدون کپی رایت مناسب تولید محتوای یوتیوب وجود دارد که در ادامه بهترین ها را به شما معرفی میکنیم:

Audio Library یوتیوب

بهترین منبع خود Audio Library یوتیوب است، آهنگ های Audio Library را می توانید بدون مشکل در ویدیو های خود استفاده کنید. آهنگ های Audio Library بسیار متنوع هستند، اکثر افراد فکر می کنند که آهنگ های Audio Library مناسب و جذاب نیستند، اما با بررسی که خود من داشتم، متوجه شدم که آهنگ های بسیار عالی در همین Audio Library وجود دارد، که برای شروع یوتیوب و حتی ساخت ویدیو های حرفه ای مناسب هستند.

Sound Collection فیس بوک

مورد بعدی Sound Collection فیس بوک است، که می توانید از آهنگ های آن استفاده کنید، در Sound Collection هم موسیقی های مناسبی وجود دارد که می توانید با کمی صبر و حوصله یک گلچین مناسب از آهنگ های آن برای خود جمع آوری کنید.

کانال های یوتیوب ارائه آهنگ بدون کپی رایت

در خود یوتیوب کانال های وجود دارد که هنرمندان مختلف ایجاد کرده اند و آهنگ های خود را از طریق آن کانال در اختیار شما قرار می دهند که بدون مشکل از آن ها در ویدیو های خود استفاده کنید، نکته مهم در مورد این کانال های این است که حتما باید توضیحات صاحب اثر بار نحوه استفاده از موسیقی ها را مطالعه کنید، برای استفاده از این آهنگ ها حتما باید کپی رایت صاحت اثر را در توضیحات ویدیو خود درج کنید.