خوب همانطور که میدانید آرشیوی بی نهایت از فایل های PSD و طرح های لایه باز فتوشاپ در تمامی موضوعات طراحی در اینترنت در دسترس کاربران است، که اکثرا آنها طرح های لایه باز خارجی و به زبان انگلیسی هستند، استفاده از فایل های طراحی آماده یک قضیه جا افتاده است و حتی طراحان فوق حرفه ای هم، گاها از یک فایل کامل، یا بخشی از یک فایل آماده در پروژه های خود استفاده می کنند. شما هم که در حال خواندن این پست آموزشی در سایت سیجی کوک هستید به احتمال زیاد برای ویرایش یا فارسی سازی یک فایل PSD و لایه باز آماده فتوشاپ نیاز به راهنمایی دارید و در این مورد سوالات زیادی از ما پرسیده می شد، همین کافی بود تا ویدیو آموزش ویرایش طرح لایه باز فتوشاپ و فارسی سازی فایل های PSD انگلیسی را آماده کنیم و با شما به اشتراک بگذاریم، من زانیار فتحی هستم و در این ویدیو سعی کردم تمامی نکات لازم برای ویرایش هر فایل آماده لایه باز را خدمت شما توضیح بدم با من همراه باشید…

می توانید برای یادگیری حرفه ای فتوشاپ، دوره آموزش فتوشاپ 2023 را ببنید.

قبل از هر چیزی خدمت شما توضیح بدم که در این ویدیو آموزشی ، چه مواردی توضیح داده شده…

1- آموزش ویرایش فایل psd فتوشاپ

بحث اصلی این ویدیو آموزشی راهنمایی کاربران برای نحوه ویرایش فایل های PSD آماده و طرح لایه باز فتوشاپ است، و توضیح داده شده که یک فایل را چگونه در فتوشاپ متناسب با نیاز خود ویرایش کنید.

2- آموزش فارسی سازی فایل لایه باز انگلیسی

همانطور که میدانید بخش بزرگی از فایل های لایه باز موجود در اینترنت خارجی و به زبان انگلیسی هستند، حتما برای شما هم پیش آماده است که هنگام ویرایش یک فایل انگلیسی، فارسی نویس دچار مشکل می شود و نمی توان فایل فارسی سازی کرد، در این ویدیو آموزشی به صورت کامل توضیح داده شده است که چگونه این مشکل را برطرف کنید و هر فایلی را فارسی سازی کنید.

3- آموزش استفاده از فایل PSD در پروژه های شخصی

در این آموزش نکاتی را خدمت شما عرض کرده ام که به چه صورت از یک فایل کامل یا بخشی از یک فایل در پروژه شخصی خود استفاده کرده و فایل های PSD مختلف را با هم ترکیب کنید و خالق یک ایده جدید در طراحی باشید.

بریم سراغ ویدیو آموزش ویرایش طرح لایه باز فتوشاپ و فارسی سازی فایل انگلیسی

در این ویدیو به صورت کامل خدمت شما توضیح دادم که به چه صورت یک فایل انگلیسی را ویرایش کنید، و طرح لایه باز را سفارشی سازی و ویرایش کنید. در صورتی که فتوشاپ شما کلا در فارسی نویسی مشکل دارد و امکان تایپ فارسی در آن وجود ندارد پیشنهاد میکنم ابتدا ویدیو آموزش فارسی نویسی در فتوشاپ را ببنید و سپس این ویدیو آموزشی را مشاهده کنید.

پاسخ به سوالات متداول در ویرایش فایل های لایه باز

چگونه یک فایل لایه باز را ویرایش کنیم؟

فایل لایه باز فتوشاپ که فرمت PSD دارند رو فقط کافیه در فتوشاپ باز کنید و با انتخاب هر لایه از کار می توان با ابزار های فتوشاپ آن لایه را ویرایش کرد، مثلا متن ها را تغییر بدیم یا رنگ ها، بهتر هست برای آشنای کامل با این موضوع ویدیو آموزشی ما رو ببینید.

چطور یک فایل PSD انگلیسی را فارسی سازی کنم؟

برای ویرایش فایل های انگلیسی نیاز هست که تمام لایه های پروژه را به یک Document جدید که در آن یک متن فارسی تایپ کرده اید انتقال دهید و همه لایه های متنی را فارسی کنید. این مورد در ویدیو به صورت کامل توضیح داده شده است.

فایل های psd و لایه باز چه کاربردی دارند؟

فایل طرح های آماده لایه باز معمولا در تمامی موضوعات طراحی وجود دارند و بی نهایت ایده های خلاقانه آماده را در اختیار شما قرار می دهند و می توانند سرعت عمل شما برای ارائه یک پروژه را صدها برابر افزایش دهند.

از کجا فایل psd و طرح لایه باز آماده دانلود کنیم؟

از بخش دانلود فایل لایه باز در سایت سیجی کوک می توانید به یکی از بزرگترین آرشیو های فایل لایه باز آماده دسترسی داشته باشید.

به چه روش های می توانیم از یک طرح لایه باز استفاده کنیم؟

شما می توانید بدون هیچ تغییر زیادی فقط متن های یک فایل را تغییر بدهید، یا رنگ بندی و بخشی از طراحی آن را هم متناسب با نیاز خود ویرایش کنید، اما می توانید فقط بخشی از ایده طراحی یک فایل را به فایل طراحی خود انتقال دهید و چند فایل را با هم ترکیب کرده و یک ایده جدید خلق کنید.

معرفی تعدادی از دسته بندی های دانلود PSD در سیجی کوک

فایل لایه باز کارت ویزیت

در این دسته بندی از بخش دانلود طرح لایه باز سیجی کوک می توانید به یکی از بزرگترین و کاملترین آرشیو های طرح لایه باز کارت ویزیت دسترسی دانلود داشته باشید.

فایل لایه باز کارت ویزیت

فایل لایه باز لوگو

مجموعه ای کم نظیر از طرح های لایه باز لوگو برای فتوشاپ برای تمامی موضوعات، با ایده های متنوع و جذاب را در این بخش در اختیار خواهید داشت.

آموزش ویرایش طرح لایه باز فتوشاپ

فایل لایه باز تراکت

یک مجموعه کامل و جذاب از طرح لایه باز تراکت برای نرم افزار فتوشاپ در این بخش از سیجی کوک آماده دانلود شده است، طرح های متنوع برای موضوعات مختلف به صورت لایه باز و قابل ویرایش.

آموزش فارسی سازی فایل لایه باز انگلیسی

در پایان هم ممنونم که با آموزش ویرایش طرح لایه باز فتوشاپ و آموزش فارسی سازی فایل لایه باز انگلیسی با من همراه بودید ، می توانید سایر آموزش ها را از همین دسته بندی در سایت سیجی کوک مشاهده کنید و همچنین از بخش دانلود سایت سیجی کوک برای دسترسی به بزرگترین آرشیو CG و ابزار های طراحی در ایران استفاده کنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در زمینه آموزش استفاده از فایل PSD دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: 30 اکشن تبدیل عکس به نقاشی فتوشاپ