اگر در حال خواندن این مطلب آموزشی از سایت سیجی کوک هستید به احتمال زیاد شما هم فتوشاپ جدید نصب کردید و با اون مشکل تایپ فارسی دارید و یا احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از نصب فتوشاپ امکان فارسی نویسی به شکل درست در فتوشاپ وجود ندارد و حروف به صورت جدا از هم تایپ می شوند، خوب این مشکل برای همه پیش میاد و خبر خوب این هست که یک راه حل خیلی ساده و سریع دارد که من، زانیار فتحی در ویدیو آموزش فارسی نویسی در فتوشاپ روش رفع این مشکل را برای شما توضیح دادم، با من همراه باشید تا خیلی سریع فارسی نویسی مستقیم در خود نرم افزار فتوشاپ را فعال کنیم…

ویدیو آموزش فارسی نویسی در فتوشاپ

خوب فکر کنم بهترین کار این هست که، خیلی سریع بریم سراغ ویدیوی آموزش این کار و بهتر هست ویدیو نحوه انجام مراحل را ببینید، اما در ادامه و بعد از ویدیو مراحل و سایر روش ها را به صورت متن و تصویر هم قرار خواهم داد.

راهنمای سریع فعال کردن فارسی نویسی در فتوشاپ(یرای مشاهده توضیحات کامل ویدیو آموزشی را ببینید)

زمان کل: 2 دقیقه

رفتن به بخش تنظیمات تایپ در فتوشاپ

در نرم افزار فتوشاپ از منوی edit گزینه preferences و بعد گزینه Type… را کلیک کنید.

انجام تنظیمات و فعال کردن فارسی نویسی در فتوشاپ 2020 به پایین

از بخش choose text engine options گزینه ی middle eastern and south asian را انتخاب کنید و ok را بزنید.

انجام تنظیمات و فعال کردن فارسی نویسی در فتوشاپ 2021 به بالا

از بخش choose text engine options گزینه ی world-ready layout را انتخاب کنید و ok را بزنید.

ری استارت کردن فتوشاپ

فتوشاپ خود را یک بار بسته و دوباره از نو اجرا کنید.

سایر روش ها برای فعال کردن فارسی نویسی فتوشاپ

برای مشاهده سایر روش ها ادامه مطلب کامل در سایت سیجی کوک را مطالعه کنید.

دانلود Photoshop

از این لینک می توانید نرم افزار فتوشاپ را دانلود کنید.

توضیحات متنی و سایر روش های فعال کردن فارسی نویسی در فتوشاپ

در ادامه می توانید مراحل توضیح داده شده در ویدیو را به صورت متن و تصویر مشاهده کنید، همچنین سایر روش ها برای رفع مشکل تایپ فارسی توضیح داده شده است.

1- روش اول: رفع مشکل تایپ فارسی با انجام تنظیمات( این روش در ویدیو توضیح داده شده)

در نرم افزار فتوشاپ از منوی edit گزینه preferences و سپس گزینه Type… را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات این بخش از فتوشاپ شوید.

رفع مشکل فارسی نویسی در فتوشاپ

در تنظیمات این بخش از قسمت choose text engine options در فتوشاپ ورژن 2020 به پایین گزینه middle eastern and south asian و در فتوشاپ ورژن 2021 و جدید تر گزینه world-ready layout را انتخاب کنید و گزینه ok را بزنید.

بعد از انجام این مراحل فارسی نویسی در فتوشاپ شما فعال خواهد شد و می توانید بدون مشکل فارسی تاپی کنید.

آموزش فارسی نویسی در فتوشاپ

2- روش دوم: در صورت غیر فعال بودن middle eastern features در فتوشاپ

اگر گزینه middle eastern features در فتوشاپ شما غیر فعال باشد، احتمالا مشکل تایپ فارسی خواهید داشت، از روش زیر این گزینه را فعال کنید.

از منوی type در فتوشاپ گزینه Language Options و سپس تیک گزینه Middle Eastern features را فعال کنید.

رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

3- روش سوم: رفع مشکل فارسی نویسی در پنل پاراگراف

برای این کار ابتدا از منو Window در فتوشاپ تیک گزینه Paragraph را فعال کنید تا این پنل در فتوشاپ شما فعال شود، با امکانات این پنل می توان مشکل برعکس نوشتن اعداد، مشکل جدانویسی حروف و مشکل چپ به راست نوشتن در فتوشاپ را حل کرد.

رفع مشکل فارسی نویسی در پنل پاراگراف فتوشاپ

در پنل paragraph روی آیکون options که به صورت 3 خط هست کلیک کنید و تیک گزینه های Middle Eastern features و World-Ready Layout را فعال نمایید.

فارسی نوشتن در فتوشاپ

معرفی تعدادی از دسته بندی های دانلود طرح لایه باز در سیجی کوک

فایل لایه باز ست اداری

در این بخش می توانید طرح لایه باز ست اداری در ایده ها و موضوعات مختلف را دانلود کنید، تمای طرح ها به صورت لایه باز برای نرم افزار فتوشاپ و قابل ویرایش هستند.

فایل لایه باز ست اداری

دانلود براش فتوشاپ

آرشیو بزرگ از براش های حرفه ای برای نرم افزار فتوشاپ را در این بخش آماده دریافت کرده ایم، مجموعه ای که برای هر طراحی و کاربر فتوشاپ جذاب و کاربردی است.

دانلود براش فتوشاپ

دانلود کلیپ آرت

مجموعه ای جذاب و کاربرد برای طراحی در زمینه های مختلف، یک آرشیو بزرگ از کلیپ آرت در این دسته بندی در اختیار طراحان عزیز است.

دانلود کلیپ آرت

خوب در پایان آموزش رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ هم ممنونم که با در این آموزش همراه من بودید، می توانید سایر آموزش ها را از همین دسته بندی در سایت سیجی کوک مشاهده کنید و همچنین از بخش دانلود سایت سیجی کوک برای دسترسی به بزرگترین آرشیو سیجی و ابزار های طراحی در ایران استفاده کنید.

پرسش و پاسخ و رفع اشکال

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت های همین پست ارسال کنید، حتما بررسی و پاسخ داده خواهد شد، اگر نظری در این مورد دارید یا اطلاعات خاص دیگری که به این مطلب بتوانید اضافه کنید حتما در بخش کامنت ها برای ما ارسال کنید.

این مطلب را هم ببینید: آموزش نصب فونت در ویندوز